Galakoncert 5. 1. 2020

Od 5. ledna 1888 stojí v Praze monumentální neoklasická budova Státní opery, kde se zpravidla odehrávají nejvýjimečnější představení v celé zemi. Jenže poslední tři roky si museli milovníci kultury vystačit s pohledem na jeviště jiných pražských divadel a sálů. Od roku 2017 totiž probíhala komplexní rekonstrukce za bez mála 1,3 miliardy korun.

Po tom, co se opera s diváky 2. července 2016 dočasně rozloučila vynikajícím představením Pucciniho Turandot nastalo 42 dlouhých měsíců, během nichž se dali stavři do práce.

Až přišel 5. leden letošního roku, světla ozařovala nádherně upravený interiér, vzduchem se nesla vůně novoty, a nejvýzmanější osobnosti se sjely přímo do centra Prahy.

Přesně na výročí 132 let od prvního otevření se zase sálem znovu rozezněly božské hlasy našich nejlepších pěvců.

I když necelé 3 týdny před otevřením si malou předpremiéru neužili nejváženější páni ve fracích a dámy ve velké večerní, krátké představení špiček Státní opery totiž proběhlo už 20.12. loňského roku před překvapenými cestujícími na hlavním nádraží!

Na ostro šlo ale o zcela jinou slávu. Český premiér Andrej babiš, předseda vlády Maďarska, velvyslanci, či diplomaté Norska, Rakouska, USA, Německa, Francie, Polska, Izraele a mnoha dalších zemí, ministr kultury Lubomír Zaorálek, senátor Jiří Drahoš nebo například herci Miroslav Donutil a Jaromír Hanzlík, ti všichni se sešli, aby zhlédli koncert nazvaný Státní opera v proměnách času, který režírovala výborná Alice Nellis.

Návštěvníci si navíc mohli poprvé vyzkoušet novinky, které rekonstrukce přinesla. Zahraniční hosté jistě ocenili tablety s titulky v různých jazycích u každé sedačky, celé obecenstvo potom mohlo obdivovat například nové otočné hlediště.

Při koncertě se představili významní sólisté Opery Národního divadla a Státní opery a další hosté, například Pavel Černoch, Eva Urbanová nebo Kateřina Kněžíková. Orchestr a Sbor Státní opery v průběhu večera mimo jiné zahrál Wolfganga Amadea Mozarta, Leoše Janáčka, Richarda Strausse, Bedřicha Smetanu, Bohuslava Martinů nebo Ludwiga van Beethovena.

Celá proměna měla za cíl zejména, aby se návštěvníci cítili jako by byli zpátky v Habsburské monarchii, ale zároveň si užili možností nejmodernějších nechnologií.

Povedený slavnostní večer 5.1. ukázal, že se prolnutí dvou světů skutečně povedlo.

Zpět

Aktuálně

Nalaďte se!

Vážení milovníci kultury, umění a tónů nástrojů PETROF...  více

Galakoncert 5. 1. 2020

Od 5. ledna 1888 stojí v Praze monumentální neoklasická budo...  více


Předešlé aktuality
Obsah

Nabízíme právě Vám


Naše agentura sdružuje talenty ze všech oblastí uměleckého spektra.
Pod naším jménem vystupují kouzelníci, moderátoři a moderátorky, zajímaví kabaretní umělci jako např. bublinář, baviči, stand-up komici, oživujeme i staropražský kabaret.
Spolupracují s námi i tanečníci a muzikanti hrající na sólové nástroje - např. saxofon, klavír, harmonika, stejně jako moderní skupiny hrající romské písně. Stejně tak televizní osobnosti.
Nabízíme repertoár jak pro českou tak pro zahraniční klientelu.Své místo u nás má i lidová a taneční hudba, stejně jako čeští i zahraniční umělci.

TOPlist

Adresa


Kettner hudba - umělecká agentura
Legerova 75
110 00, Praha 1
Czech republic

Phone 1: + 420 603 724 984
Phone 2: + 420 731 263 626
E-mail: info@kettner-hudba.cz

Webdesign Dra-Go Copyright © 2007 - 2022
www.malakapela.cz

Úvod | Malá kapela | Folklorní a lidové kapely | Taneční a zábavové kapely | Kettner sound | Kontakty | Mapa stránek